Ülkemiz birçok devlete vize prosedürleri konusunda ayrıcalık tanımakta ve bu ayrıcalık bizlere de aynı etki ile dönmektedir. Bu durum tabi ki diplomatik bir anlaşma ile yani vize muafiyeti ile sağlanmaktadır. Vize muafiyeti ile ülkeler birbirleri arasında, sınırları için koyduğu vize uygulamasını kaldırmakta ya da kısmen kuralları esnetmektedir. Türkiye’ye vize uygulamayan ülkeler ve Türkiye’nin vize uygulamadığı ülkeler, insanlar tarafından merak edilen konular içerisinde yer almaktadır.

Bu bağlamda ülkemize vize uygulamayan ülkeler hangileridir sorusunu soranlar için bu ülkelerden ve kapıda vize uygulaması ile giriş yapabildiğimiz devletlerden bazılarının aşağıda yer aldığını söyleyebiliriz:

 • Arjantin
 • Brezilya
 • Gürcistan
 • Kolombiya
 • Sırbistan
 • Azerbaycan
 • KKTC
 • Karadağ
 • Jamaika
 • Barbados
 • Yeni Zelanda
 • Peru
 • Şili
 • Bosna Hersek
 • Ukrayna
 • Moldova
 • Beyaz Rusya

Türkiye Hangi Ülkelere Vizesiz Girebiliyor?

Vize uygulamayan ülkeler sayesinde pek çok kişi, vize işlemleri ile uğraşmak zorunda kalmadan seyahat edebilmektedir. Ayrıca kapıda vize uygulaması ile de son derece kolay bir şekilde vize alınabilmektedir. Bu bağlamda vize almak istemeyen ya da bunu daha kolay bir şekilde halletmek isteyen vatandaşlar Türkiye hangi ülkelere vizesiz girebiliyor sorusunun yanıtını merak etmektedir.

Türkiye’nin vizesiz ya da kapıda vize uygulaması ile girebildiği ülkeler yukarıdaki başlıkta bahsettiğimiz ülkeler ile aynıdır.

Türkiye Şimdiye Kadar Kaç Ülkeye Vizesiz Gidebilir?

Vize uygulamayan ülkeler ve kapıda vize uygulayan devletler sayesinde, artık seyahatler çok daha basit bir hale gelmiştir diyebiliriz. Bu konuya dair benzer sorular, bizlere çok fazla yöneltilmektedir. Bu sorulardan bir tanesi de neredeyse her sene değişen bir cevaba sahip rakamsal değerdir. Türkiye şimdiye kadar kaç ülkeye vizesiz girebilir sorusunun yanıtı yani bu sorudaki sayı anlaşmaların düşmesi ya da yenilerinin eklenmesi gibi durumlar doğrultusunda değişkenlik göstermektedir. Ancak bu soru için yaklaşık 111 adet ülkeye vize almadan ya da kapıda vize uygulaması ile giriş yapabildiğimizi belirtebiliriz.

Hangi Avrupa Ülkesi Türkiye’den Vize İstemiyor?

Vize uygulamayan ülkeler genellikle AB üyesi olmayan ülkelerdir diyebiliriz. Ancak ülkemiz vatandaşlarının da daha çok Avrupa ülkelerine olan tutkunluğu ve seyahat isteği bilinmektedir. Bu bağlamda hangi Avrupa ülkesi Türkiye’den vize istemiyor sorusunun yanıtı da merak edilen konular arasındadır.

Türkiye’den vize talebinde bulunmayan AB üyesi ya da üye olmayan Avrupa ülkeleri; Gürcistan, Bosna Hersek, Makedonya, Moldova, Ukrayna, Azerbaycan’dır.

Japonya Pasaportu Kaç Ülkeye Vizesiz?

Japon kültürü her daim ilgi çeken kültürler içerisinde yer almaktadır. Güler yüzlü ve sıcak kanlı insanları, her daim gelişen ülkeleri ve yemekleri ile dünyanın ilgi odağı haline gelmeyi başaran Japonya, bu başarısını dünyanın en güçlü pasaportuna sahip olma konusunda da ortaya koymuştur.

Vize istemeyen ülkeler içerisinde Türkiye de kısıtlı bir muafiyet tanıyan bu ülke için merak edilen çok fazla soru bulunmaktadır. Bu sorulardan ilki de dünyanın en güçlü pasaportu sıralamasında ilk sırayı alması ile doğrudan ilgilidir. Japonya pasaportu kaç ülkeye vizesiz sorusunun yanıtı için, Japonlar’ın yaklaşık 191 ülkeye vize almadan girebildiği söyleyebiliriz.

Yeşil Pasaport Kaç Ülkeye Vizesiz Gidebilir?

Bilindiği üzere yeşil pasaport sahipleri özellikle AB ülkelerine yapacakları seyahatler kapsamında bazı ayrıcalıklara sahiptirler ki bu ayrıcalık da vize almadan seyahat edebilme imkanıdır. İşte bu imkanın farkında olan kişiler de en çok yeşil pasaport hamili kişilerin seyahat edebileceği, yani vize almadan gidebileceği ülkeleri merak etmektedir.

Bilindiği üzere Türk vatandaşlar 111 adet ülkeye vize almadan ya da kapıda vize imkanı ile seyahat edebilmektedir. ( umuma mahsus bordo pasaport ile ) Bu doğrultuda yeşil pasaport kaç ülkeye vizesiz gidebilir sorusunun yanıtı için 11 ülkeye ek olarak 67 farklı ülkeye daha vize almadan gidebildiklerini söyleyebiliriz.

Almanya Master Sonrası Çalışma İzni için tıklayınız; https://schengenvize.com/almanya-master-sonrasi-calisma-izni/

[toggle title=”Hangi Ülkeler Vizesiz?”]

Türkiye pek çok ülkeye ( 111 ülke ) vize almadan ya da kapıda yani sınırda vize imkanı ile seyahat edebilmektedir. Bu ülkelerden bazıları; Gürcistan, Moldova, Azerbaycan, KKTC ve Beyaz Rusya’dır.[/toggle] [toggle title=”Venedik Vize İstiyor mu?”]

Venedik Schengen vize kapsamında yer almakta ve bu bağlamda vize politikasında Schengen vizesi kuralları geçerli olmaktadır. Bu sebeple umuma mahsus pasaport sahiplerinin vize alması gerekmektedir.[/toggle] [toggle title=”Roma Vize İstiyor mu?

Roma İtalya’da yer aldığı için buraya seyahat etmek isteyen umuma mahsus pasaport sahiplerinin vize alması şarttır.[/toggle]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Acil Vize