Polonya Konsolosluğu Ankara

Polonya Konsolosluğu Ankara temsilciliği vize işlemlerinden Polonya vatandaşlarının adli ve idari işlemlerine kadar birçok noktada ana merkez olarak hizmet vermektedir.  Atatürk Bulvarı 241 06650 Kavaklıdere açık adresi aracılığı ile Ankara temsilciliğine gelebilirsiniz. Bizzat binaya gelmeden önce sizin işlem grubunuzun dijital olarak mı bizzat gelerek mi işleme konulacağına dair bilgilendirme alabilirsiniz. Polonya Konsolosluğu aracılığı ile hem evlilik sonrası soyadı değişim adımları hem de diğer resmi değişimlerde tenfiz bildirimi yapmak için iletişim kurmanız gereken kaynaktır.

Polonya Konsolosluğu İstanbul

Polonya Konsolosluğu İstanbul temsilciliğinde de yukarıda belirtilen işlemlerin büyük bir çoğunluğunu tamamlayabilirsiniz. Bizzat ana binaya gelmek isteyen kişilerin GIZ 2000 PLAZA adresine Ayazağa Köyü Yolu Numara 7, Kat 5, 34 398 Maslak rotası üzerinden erişmesi gerekmektedir. Bu adrese gelmeden önce randevu almayı da ihmal etmemelisiniz. Konsoloslukta sosyal hareketliliğin sınırlandırılması için artık işlem akışının kontrollü ve randevulu şekilde tamamlandığı görülmektedir. Kişilerin vize taleplerinin reddedilmesi durumunda buna itiraz etmek için bizzat gelmesi gerekecektir. İstanbul temsilciliğine gelmeden önce bu amaca uygun şekilde randevu almayı ihmal etmemelisiniz.

Polonya Konsolosluğu İletişim

Polonya Konsolosluğu iletişim numaraları +90-312-4572000 ve +90-212-2906631 olarak ilgililer ile paylaşılmıştır. Bu telefon numaraları sayesinde konsolosluğun yetkilileri ile bizzat iletişim kurma fırsatını da yakalayabilirsiniz. İletişim adımının şekillendirilme sürecinde dilerseniz e-mail adresini de kullanabilirsiniz. [email protected] adresine göndermiş olduğunuz mailler en kısa sürede yetkilikler tarafından değerlendirilecek ve yanıtlanacaktır. Polonya Konsolosluğu iletişim adımlarını bu farklı alternatifler üzerinden tamamlarken aynı zamanda konsolosluğun resmi sayfasının duyurular kısmını da yakından takip etmelisiniz. Temel değişimlerden ve prosedürlerden bu şekilde haberdar olabilirsiniz.

Polonya Konsolosluğu Randevu

Polonya Konsolosluğu randevu alma adımlarını belirtmiş olduğumuz telefon numarası üzerinden ya da konsolosluğun internet sitesi aracılığı ile tamamlama hakkınız olacaktır. Randevu alma aşamalarında gün ve saatte değişim yapmak isterseniz anında yetkililere durumu bildirebilirsiniz. Size uygun bir değişim adımı tamamlanacaktır. Randevu alma sürecinde gerçekleştirilecek olan işleme bağlı olarak, sizin hangi belgeleri derleyerek randevu saatine yetişmeniz gerektiği de bildirilecektir.

Menü
Acil Vize